Wczytuję dane...
Zdrowy dom - farby ekologiczne

Farby ekologiczne - zielony domW życiu codziennym staramy się dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich na różne sposoby poprzez: spożywanie ekologicznej i zdrowej żywności, ruch fizyczny na świeżym, czystym powietrzu z daleka od miejskich zanieczyszczeń, picie wody ze źródeł mineralnych itp. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że urządzając i wykańczając swoje mieszkanie lub dom można również, dobierając odpowiednie produkty zadbać zarówno o zdrowie domowników jak i o środowisko naturalne. W tym celu należy wybierać produkty oparte wyłącznie na naturalnych składnikach lub ze zminimalizowaną zawartością dodatków chemicznych.

Poza zapoznaniem się z ogólnym składem  danego produktu wykończeniowego lub dekoracyjnego, podczas zakupów należy kierować się również szczegółowymi informacjami umieszczanymi przez producentów na opakowaniach lub w kartach technicznych/bezpieczeństwa w/w produktów dotyczącymi zawartości szkodliwych dla zdrowia tzw. LZO/VOC Lotnych Związków Organicznych. Zawartość takich związków nie powinna przekraczać dopuszczalnych dla farb ekologicznych norm tzn. nie powinno być ich więcej niż 30g w 1 litrze produktu.

Dzięki wyborowi farb spełniających w/w normy, można być pewnym, że podczas użytkowania wykończonych nimi pomieszczeń i budynków nie będą uwalniały się substancje chemiczne, które nie są obojętne dla zdrowia i życia ludzi i w dłuższej perspektywie mogą doprowadzać do alergii  i innych schorzeń.

 Szczególnie polecamy dwie farby które znajdują się w naszej ofercie. Są to: farba PERFECTA PLUS ZERO V.O.C. z bardzo niską zawartością LZO/VOC na poziomie 5g/l, oraz farba PURA NATURA, oparta wyłącznie na naturalnych składnikach gdzie problem zwartości LZO/VOC został praktycznie wyeliminowany. Zawartość LZO/VOC w farbie PURA NATURA jest śladowa i wynosi tylko 0,01g/l.

Farba ekologiczna - PerfectaFarba ekologiczna - Pura Natura

Zawartość LZO/VOC - 5g/litr                                    Zawartość LZO/VOC - 0,01g/litr

(norma zawartości LZO/VOC w farbach ekologicznych dopuszcza do 30g/l)

 

Jak widać normy ograniczające lub eliminujące niebezpieczne składniki z produktów do wykańczania wnętrz są bardzo restrykcyjne. Dlatego właśnie warto zainwestować w zakup takich materiałów, dzięki temu w/w szkodliwe substancje nie trafią do naszego domu i nie będą wpływać niekorzystnie na zdrowie i życie naszych bliskich , a także na środowisko naturalne które nas otacza.

Autor artykułu: Daniel Pietrzyk