Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: GIOLLI

SHABBY CHIC - biała, matowa farba kredowa do mebli i drewna z możliwością barwienia pozwalająca uzyskać efekt w stylu prowansalskim lub shabby chic + żywica zabezpieczająca Opakowanie 1L (farba) +1L (żywica). Możliwość barwienia na kilka tysięcy kolorów z palet RAL, NCS, MyHome i innych.

Zakres zastosowań:

Doskonale sprawdzi się przy malowaniu drewnianych mebli i elementów dekoracyjnych którym chcemy nadać wygląd w stylu prowansalskim lub shabby..

  

UWAGA ! Załączone wzornki kolorów to wybrane kolory z pełnej palety Giolli My Home Collection. Wybierając farbę z opcją zabarwienia na którykolwiek z załączonych do karty produktu dostępnych kolorów wybierz dopłatę za barwienie +10% ! oraz podaj kod wybranego koloru w informacjach dodatkowych do zamówienia. Podaj również stopień połysku żywicy zabezpieczającej, do wyboru: połysk lub półmat.

Produkt jest barwiony na właściwy kolor po złożeniu zamówienia przez klienta.

METODA APLIKACJI:

Farbę SHABBY CHIC nakłada się na powierzchnię drewna za pomocą pędzla lub wałka. Drewno nie musi być w żaden sposób gruntowane, wystarczy tylko jego oczyszczenie i  ewentualnie odtłuszczenie  (  sugerowane środki : alkohol, woda z sodą, woda z octem). Farbę SHABBY CHIC można nałożyć w jednej lub w dwóch warstwach.

Przykładowe metody malowania:

Efekt postarzania 1 kolor:

Farbę nakładamy na powierzchnię drewna w sposób jednorodny unikając tworzenia się zacieków.

Po wyschnięciu farby ( około 4 godziny ) możemy przystąpić do postarzania powierzchni poprzez jej przecieranie papierem ściernym, tak aby w wybranych miejscach odsłonić drewno. Aby uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do naturalnego, najlepiej przecierać pomalowany przedmiot w miejscach typowo narażonych na największe zużycie : w narożnikach, na krawędziach itp.

Efekt postarzania 2 kolory:

Aby uzyskać taki efekt postępujemy podobnie jak w przypadku postarzania z 1 kolorem z tym że farbę nakładamy w dwóch warstwach, każdą w innym kolorze w odstępach między warstwami minimum 4 godz.  Po nałożeniu i wyschnięciu drugiej warstwy przecieramy ją papierem, tak aby w wybranych miejscach odsłonić pierwszą warstwę farby.

Efekt jednorodny:

Aby uzyskać efekt jednorodny malujemy powierzchnię drewna za pomocą pędzla lub wałka w jednej lub dwóch warstwach. Staramy się unikać tworzenia się zacieków . W przypadku nakładania dwóch warstw należy pamiętać o zachowaniu odstępu minimum 4 godzin pomiędzy warstwami.

Zabezpieczanie farby Shabby Chic:

W celu uzyskania większej odporności na wilgoć farbę SHABBY CHIC można zabezpieczyć specjalnym lakierem SHABBY CHIC FINITURA LUCIDA (połysk) lub SHABBY CHIC FINITURA OPACA (półmat).

Zabezpieczenie polega na pomalowaniu przedmiotu w dwóch warstwach ( w odstępie 4-6 godzin ) za pomocą wałka lub pędzla nie wcześniej niż po 24-48 godzinach od nałożenia farby kredowej. Zabezpieczenie uzyskuje pełną wytrzymałość po około 7 dniach, w związku z tym należy w tym czasie unikać narażania powierzchni na obciążenia mechaniczne i działanie wody.

Dane techniczne:

SHABBY CHIC:

Dane techniczne: opakowanie 1 litr

Orientacyjna wydajność: 6-7m2/l ( 2 warstwy )

Nakładanie: pędzel, wałek z krótkim włosiem

SHABBY CHIC FINITURA:

Dane techniczne: opakowanie 1 litr

Stopień połysku:  połysk (lucida) , półmat (opaco)

Orientacyjna wydajność: 6-7 m2/l (2 warstwy)

Nakładanie: pędzel, wałek z krótkim włosiem

 

UWAGA !

Jeżeli chcą Państwo zakupić farbę SHABBY CHIC wybarwioną na jeden z ok. 900 pastelowych kolorów z palety NCS lub Giolli My Home Collection itp., prosimy przed dokonaniem zakupu skontaktować się z nami w celu zweryfikowania czy dany kod koloru jest możliwy do uzyskania z w/w farby poprzez formularz "Zapytaj o produkt". Zwrotnie odeślemy informację, czy uzyskanie żądanego koloru jest możliwe oraz podamy wartość procentową dopłaty za barwienie, którą to opcję  należy  następnie wybrać przy zakupie farby.