Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Producent: GIOLLI

GIOLLIFLOOR - najwyższej jakości dekoracyjna emalia na bazie żywic akrylowych przeznaczona do malowania płytek i glazury zarówno na ścianach jak i podłogach. Farba doskonale sprawdzi się nie tylko na płytkach ale również na podłożu kamiennym, cemencie, metalu, stali nierdzewnej, stali galwanizowanej, drewnie laminowanym czy asfalcie. Może być stosowana zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz pod warunkiem, że podłoże jest suche, wolne od zanieczyszczeń i tłuszczów oraz stabilne. Produkt wyróżnia się bardzo dużą odpornością na ścieranie i szorowanie. Może być  barwiona na kolory ze wzornika umieszczonego na stronie oraz ze wzorników NCS (około 1800 kolorów), RAL (około 180 kolorów), Giolli MyHome i innych. W opcji "bez barwienia" farba dostarczona będzie w kolorze białym.

 

Przygotowanie produktu:

Przed przystąpieniem do malowania do farby należy dodać dodatek zwiększający przyczepność (dołączony do farby). Po jego dodaniu farbę należy dokładnie wymieszać i odczekać około 10-15 minut. Dodatek potrzebny jest tylko przy malowaniu pierwszej warstwy a jego trwałość po dodaniu do farby wynosi 7 dni. W związku z tym, jeżeli nie chcemy wykorzystać od razu całego opakowania farby dodatek zwiększający przyczepność można dodać proporcjonalnie do ilości farby którą chcemy wykorzystać w danym momencie.

 

Przygotowanie powierzchni:

Podłoże musi być zwarte, suche (max. wilgotność 5%), wolne od zanieczyszczeń (tłuszcz, kamień, itp.) oraz stabilne i niełuszczące się. Podłoża cementowe oraz inne o wysokim stopniu połysku powinny być zmatowione lub wypiaskowane.

 

  • podłoża cementowe

Podłoża cementowe i fugi gruntujemy gruntem akrylowym ACRILFIX. Po około 6 godzinach od zagruntowania  powierzchni można przystąpić do nakładania pierwszej warstwy Farby GiolliFloor (pierwszą warstwę można rozcieńczyć do 10% wodą ). Po upływie 6-8 godzin od nałożenia pierwszej warstwy można nałożyć kolejną (nie zaleca się rozcieńczania farby przy nakładaniu drugiej wastwy).

 

  • podłoża z terakoty, klinkieru, gresu itp.

Przy podłożach wykonanych z terakoty, klinkieru, gresu gruntujemy gruntem akrylowym ACRILFIX wyłącznie fugi. Po 6 godzinach od zagruntowania powierzchni można rozpocząć malowanie pierwszej warstwy, a po kolejnych 8 godzinach drugiej warstwy.

 

  •  pozostałe podłoża

 Na wszystkich pozostałych podłożach stosujemy dwie warstwy farby w odstępie 8 godzin pomiędzy warstwami bez uprzedniego gruntowania.

 

Pomalowana powierzchnia jest sucha po około 8 godzinach i po takim czasie można po niej chodzić. Całkowity proces utwardzania farby trwa około 15 dni w związku z czym zaleca się aby w tym czasie nie narażać pomalowanej powierzchni na nadmierne obciążenia a w szczególności chronić przed zaleganiem wody.

 

Dane techniczne:

Rozcieńczanie: 10% wody (tylko przy malowaniu podłoży cementowych), pozostałe typy aplikacji - bez rozcieńczania

Aplikacja: wałek z krótkim włosiem, pędzel

Wydajność: 6-7m2/ z litra przy 2 warstwach

Stopień połysku:  ~45

Dostępne kolory: biały (bez barwienia), kolory z palety NCS, RAL, MyHome i inne.

GiolliFloor

Farba do płytek i glazury - GiolliFloor

UWAGA !

Jeżeli chcą Państwo zakupić farbę GIOLLIFLOOR wybarwioną na jeden z ok. 1800 kolorów z palety NCS, prosimy przed dokonaniem zakupu skontaktować się z nami w celu zweryfikowania czy dany kod koloru jest możliwy do uzyskania z w/w farby poprzez formularz "Zapytaj o produkt". Zwrotnie odeślemy informację, czy uzyskanie żądanego koloru jest możliwe oraz podamy wartość procentową dopłaty za barwienie, którą to opcję  należy  następnie wybrać przy zakupie wybarwionej farby.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...